עבודה באוסטרליה

על מה מסתכלים בקורות החיים שלכם?

ניהול קריירה מצליחה לאורך שנים מצריך מדי פעם גם הגשה של קורות חיים למשרה הבאה המבוקשת. קורות חיים הם בעצם הכרטיס שלכם לקבלת ראיון עבודה. לכן, חשוב שתעשו רושם טוב כבר מההתחלה ותבטיחו שקורות החיים שלכם יבלטו מעל לכל השאר.

כמובן שאתם יכולים ליצור את קורות החיים שלכם לבד ולהפוך אותם לאטרקטיביים יותר למעסיקים פוטנציאליים. אבל, לצורך ניהול קריירה מצליחה וקבלת המשרה הנחשקת, חשוב לשים לב לאופן הניסוח של קורות החיים ולדרך הצגת הדברים בו.

לעיתים קרובות, מגייסים לא יקדישו זמן רב מדי לסקירת קורות החיים, לכן חשוב לדעת על מה הם מסתכלים ולמה כדאי לכם לשים לב:

  • רשמו את המיומנויות הרלוונטיות ביותר למשרה המבוקשת – בתחילת המסמך. עליכם לשאוף להשיג תשומת לב כבר מקריאת השורות הראשונות של רשימת הכישורים. הדגישו את המיומנויות ואת היכולות הרלוונטיות ביותר למשרה. קורות החיים צריכים להעביר את הרעיון שאתם המתאימים ביותר למשרה. אתם יכולים לשלב גם דברים שמעניינים אתכם, על מנת לתת למעביד הפוטנציאלי מושג קטן על האישיות שלכם.
  • ציינו את הכישורים ואת האחריות במשרות הקודמות, שרלוונטיים למשרה המבוקשת. תאור כללי בלבד של הדברים עלול לא למשוך את לב הקורא. רשמו את הנתונים הספציפיים והדגישו אותם באמצעות מספור, במידת האפשר. עם זאת, אל תטעו ואל תכללו ברשימה כל אחריות שנשאתם בה בעבודות קודמות. שוב, רשמו רק את מה שקשור ורלוונטי למשרה שאליה אתם מכוונים.
  • השתמשו במסמך בתבליטים כדי למשוך את תשומת הלב. עצבו את קורות החיים באמצעות תבליטים כדי שהמסמך יהיה קל יותר לקריאה. עם זאת, וודאו שכל מידע שמתחיל בנקודה חדשה הוא קצר ולא ארוך מדי, שכן גם אז יאבד הקורא את תשומת הלב. ניתן גם להשתמש ברווחים בין השורות כדי לשפר את כוח המשיכה של המסמך שלכם.
  • אפשר להשתמש בגופן מודגש ובקו תחתון כדי שמראה המסמך יהיה נעים לעין. כלומר, קורות החיים שלכם צריכים לשלב עיצוב נעים יחד עם תכנים שאותם מחפש המעסיק הפוטנציאלי.
  • אל תכינו מסמך ארוך. למרות שקורות חיים ארוכים יכולים להראות על ניסיון רב, אל תכתבו יותר משני עמודים, ובנוסף אל תדחסו הכול לעמוד אחד כי המסמך ייראה צפוף מידי ולא נעים לקריאה.
  • לבסוף, אל תשכחו ליצור גם מכתב מלווה מצוין, שיהווה מכתב פתיח מרשים לקורות החיים שלכם.

 

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה