עבודה באוסטרליה

המדריך להוצאת ויזה לאוסטרליה

ויזת תייר לאוסטרליה אינה ניתנת באופן אוטומטי עם הכניסה למדינה, ועל כן יש לדאוג להוציא אותה מבעוד מועד, בעודכם בארץ (יש לבצע זאת שלושה שבועות עד חודש לפני הטיול). ויזת עבודה לאוסטרליה ניתן לקבל לתקופה של 3 חודשים, שישה חודשים או 12 חודשים. עליכם לבחור את התקופה המתאימה בהתאם למשך הזמן אותו תרצו להעביר באוסטרליה כדאי לזכור: לעיתים שגרירות אוסטרליה בוחרת שלא לתת למבקשים את משך השהות אותו ביקשו. ישנם המבקשים ויזה לתקופה של 12 חודשים ומקבלים לתקופה של 6 חודשים. אחרים מבקשים לתקופה של 6 חודשים ומקבלים לתקופה של 3 חודשים. כל זאת, בסופו של דבר, בהתאם להחלטת השגרירות).

איך עושים את זה?
את ויזת התייר ניתן להוציא בשתי דרכים: 1. דרך סוכנות הנסיעות שלכם- מבקשים מסוכנות הנסיעות טופס בקשה לויזה. ממלאים את הפרטים המבוקשים (ניתן למלא את הטופס כולו בעברית, מלבד הסעיף שמבקש את שמכם כפי שמופיע בדרכון, משמע, באנגלית) ומגישים לסוכנות את הטפסים בצירוף תמונת פספורט עדכנית ודרכון בתוקף (במידה וחידשתם את הדרכון וטרם יצאתם מהארץ מזמן החידוש, צרפו לבקשה גם את הדרכון הישן). עבור הטיפול בבקשה הסוכנות תבקש מכם תוספת של תשלום (340 ₪ בגין הבקשה (נכון ליולי 08). זהו סכום המועבר לשגרירות על ידי הסוכנות. בנוסף, תתבקשו לשלם עמלה לסוכנות הנסיעות. גובה העמלה נקבע בסוכנות ונע בדרך כלל בין 100-150 ₪. יתכן פחות ויתכן גם יותר..). מרגע שליחת הבקשה על ידי הסוכנות לשגרירות ועד קבלת הדרכון עם הויזה, ובהנחה שאין בעיות מיוחדות, יעברו בדרך כלל שלושה ימי עסקים. 2. באופן עצמאי- ממלאים את טופס הבקשה (אם אין באפשרותכם להוריד את הטופס מהאינטרנט, סוכנות הנסיעות שלכם או כל סוכנות נסיעות אחרת, תוכל לספק לכם טופס זה, ללא תשלום), מצרפים תמונת פספורט עדכנית, דרכון בתוקף וכן צ`יק של בנק הדואר, אותו ניתן להוציא בסניף הדואר. מבקשים מפקיד הקבלה בדואר להוציא צ`יק בנקאי ע"ס 340 ₪ עבור "שגרירות אוסטרליה בישראל", ושולחים את כל אלה בדואר רשום לכתובת: שגרירות אוסטרליה בישראל, ת.ד 33801, תל אביב (התשלום בסניף הדואר בגין הצ`יק הבנקאי הינו במזומן בלבד). מרגע שליחת הבקשה בדואר ועד קבלת הדרכון עם הויזה בשליחות עד הבית, יעברו בדרך כלל עשרה ימים עד שבועיים. עבור השליחות תידרשו לשלם 60 ₪ (את הסכום, במזומן בלבד, יש לתת במקום ישירות לשליח כשיגיע אליכם. אל דאגה-לפני הגעת השליח ייצרו עמכם קשר טלפוני לתיאום מועד הגעתו).

איך קוראים את זה?
מזל טוב. בשעה טובה ומוצלחת קיבלתם את הויזה המיוחלת. רק מה, הסעיפים בויזה לא ברורים לכם. תאריכי ההגעה, תוקף הויזה, כניסות מרובות...איך קוראים את כל זה? בויזת תייר מופיעים (כולם או חלקם) הסעיפים הבאים:

 • סעיף 8101 - NO WORK - פשוטו כמשמעו. אסור לעבוד (במקרה זה, כדאי מאד שלא להתחכם. כל ישראלי שאסורה עליו העבודה באוסטרליה וניתפס עובד, מגורש באופן מיידי מאוסטרליה! לא נעים ובהחלט לא כדאי!).
 • סעיף 8201 - MAX 3 MONTHS STUDY - מותר ללמוד למשך תקופה שלא עולה על 3 חודשים (במקרה ומעוניינים ללמוד תקופה ארוכה יותר, הרי שמדובר בויזת-סטודנט ולא ויזת-תייר).
 • סעיף 8205 - X-RAY IF STUDY 4 WEEKS - במידה ומעוניינים ללמוד למשך תקופה העולה על 4 שבועות (אבל, פחות מ-3 חודשים. ראו סעיף 8201) יש צורך לבצע צילום רנטגן.
 • סעיף 8503 -FURTHER STAY NO- לא ניתן להאריך את הויזה (אם קיבלתם ויזה ל-3 חודשים, לא תוכלו לפנות בבקשה להאריך אותה. אותו הדבר נכון לויזה ל-6 חודשים). אם סעיף זה אינו מופיע בויזה שקיבלתם הרי שתוכלו לבקש להאריך אותה (אם קיבלתם ויזה לתקופה של 3 חודשים תוכלו לבקש להאריך אותה ב-3 חודשים נוספים מקסימום. אם קיבלתם ויזה לתקופה של 6 חודשים תוכלו לבקש להאריך אותה עד לתקופה של 6 חודשים מקסימום).
 • MULTIPLE TRAVEL - באפשרותכם לצאת ולהיכנס לאוסטרליה כמה פעמים שתרצו, זאת כל עוד הכניסה האחרונה לא תאוחר מהתאריך (יצויין תאריך:MUST NOT ARRIVE AFTER 00/00/0000. . תאריך זה מציין את תוקפה של הויזה. אחרי מועד תאריך זה, אסורה הכניסה לאוסטרליה).
 • HOLDER PERMITED TO REMAIN IN AUSTRALIA FOR 6/3 MONTH FROM DATE OF EACH ARRIVAL - במידה ואחרי שהות באוסטרליה, בחרתם לטוס למקום אחר ואחר כך לשוב לאוסטרליה והויזה שקיבלתם מאפשרת לכם שהות מקסימאלית של עד 6 או 3 חודשים, הרי שעם הכניסה המחודשת שלכם לאוסטרליה תוכלו להישאר שוב 6 או 3 חודשים (כלומר, הספירה של משך השהות המקסימאלית שלכם תתחיל מחדש). רק שימו לב- יש לצאת מאוסטרליה לפני תום השהות המקסימאלית. אם קיבלתם את האפשרות לשהות ולעבוד באוסטרליה לתקופה של עד 6 חודשים, עליכם לצאת מאוסטרליה לפני תום השישה חודשים, זאת כדי שבכניסה המחודשת שלכם לאוסטרליה תוכלו שוב לשהות את משך אותו הזמן.

  איך מאריכים את הויזה?
  הגעתם לאוסטרליה. הייתם בטיול בהודו, טיול לסין או כל יעד אחר, עבדתם ונהניתם. אתם רוצים להישאר עוד ולכן מבקשים להאריך את הויזה. איך עושים את זה? את הבקשה להארכת הויזה תוכלו להפנות כל עוד לא מופיע בויזה שלכם סעיף מס` 8503 ואך ורק בזמן שהותכם בתוך אוסטרליה. במידה והחלטתם להאריך את הויזה עליכם לפנות שבועיים עד שלושה לפני תום תקופת השהות (לדוג`: אם קיבלתם ויזה לשישה חודשים, עליכם לבצע את התהליך שבועיים-שלושה לפני שיסתיימו ששת החודשים) לאחד ממשרדי ההגירה שנימצאים בערים הגדולות של אוסטרליה: מכיוון שהארכת הויזה לא ניתנת באופן אוטומטי וכדי שלא תמתינו יום שלם בתור, כדאי ליצור קשר טלפוני עם המוקד הטלפוני הראשי של משרדי ההגירה ולתאם פגישה מראש. הם לא עובדים בכל יום... (תוכלו גם להגיע ללא תיאום פגישה, אבל, סביר כי תצטרכו להמתין זמן ויתכן לפעמים כי ההארכה אף לא תינתן במקום). לפגישה שנקבעה חשוב (הכרחי!) להביא:
 • דרכון
 • טופס מס` 601 שמילאתם (הטופס מופיע באתר רשות ההגירה המופיע למעלה).
 • תדפיס חשבון הבנק שבארץ באנגלית או תדפיס חשבון הבנק באוסטרליה במידה ויש, או אם יש טרבלס-צ`יקס). כל זאת לצורך הוכחת יכולת מימון (יש לקחת בחשבון כי סכום סביר לשהות עומד על 1500 דולר אוסטרלי לחודש. כלומר, אם אתם מעוניינים להאריך את השהות לתקופה של 6 חודשים, הרי כדאי שיהיו ברשותכם 9000 דולר אוסטרלי מינימום).
 • אם אתם מתארחים אצל חברים/קרובי משפחה, כדאי להביא מכתב בשמם המאשר את האירוח אצלם.
 • כרטיס טיסה שמופיע בו מועד חזרה לארץ.
 • אם הבאתם אתכם את כל המסמכים הדרושים, תוך זמן קצר, בו במקום (בהנחה שאין בעיה מיוחדת), תקבלו את הארכה המיוחלת.

   

 • מפות | מדריך תיירות | הובלות

  כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה