עבודה באוסטרליה

אוסטרליה

המרוחקים והלא מיושבים, דרך תרבות האבורג`ינים וההיסטוריה העתיקה ועד לתרבות העכשווית המודרנית.

המודרניזציה בולטת במיוחד בערים הגדולות ובהן סידני שלא במקרה רבים טועים לחשוב שהיא עיר הבירה. סידני, על קרוב ל-4 מליון התושבים שבה, היא מעין כור היתוך ומהווה נקודת מוצא למטיילים. פרט לכך גם העבודה באוסטרליה מגוונת בעיר ומאפשרת הזדמנויות רבות. הנמל, המפרצים והחופים שמסביב לה, משווים לה מראה יפהפה ומציעים מקום לנוח בו מחיי העיר התוססים. אי אפשר שלא הזכיר את בניין האופרה שבעיר, המבנה מפורסם בשל צורתו דמוית הסירה וגגותיו שעוצבו בצורת קונכיות והוא אולי אחד הסמלים המזוהים ביותר עם אוסטרליה.

חלקה הפנימי של הארץ דליל ברובו מאוכלוסייה, בעוד שזו מתרכזת בעיקר במישור החוף, בצד המזרחי וכן בדרום-מזרח המדינה. ישנן כמובן גם אטרקציות בצפון הערים הגדולות נמצאות ברובן לאורך החוף שם כמובן מרוכזות רוב העבודות. העונות מבחינת מז"א הפוכות לאלו שבאירופה וצפון אמריקה - קיץ בדצמבר וחורף ביוני. עם זאת, בצפון היבשת, האקלים הנו טרופי ומחולק לעונה יבשה ועונה רטובה ההפוכות לעונות השנה באוסטרליה ולכן ניתן לטייל באוסטרליה בכל עונות השנה, אם כי באזורים שונים שלה.

מי שמבקר במדינה יוכל לשלב חוויות בעלות אופי סוער יותר כגון המסיבות וחיי הלילה בחופים הנחשבים כמוקדי משיכה הן למקומיים והן לתיירים הרבים המציפים את המקום, ביחד עם חוויות הרפתקניות יותר של התמסרות לטבע ולבעלי החיים הייחודיים. המדינה ובעיקר הערים הגדולות, מציעה גם מגוון גדול של עבודות שונות ומגוונות... התושבים האוסטרלים חולקים את היבשת עם מספר אינסופי של בעלי חיים: בקר, כבשים, דינגו, חיות כיס אקזוטיות ומגוון מרהיב של ציפורים. גן עדן של ממש לאוהבי חיות.

כמו לכל מדינה, גם לאוסטרליה יש את המקומות שחובה לבקר בהם להשלמת התמונה: שונית המחסום הגדולה, שונית הידועה ביופייה ונחשבת לאחד מאתרי הצלילה המדהימים בעולם ולפלא טבע, נמצאת בצפון, לאורך רצועת החוף, האבן המפורסמת בלב המדבר, האיירס רוק שמשתרעת לאורך של 3.6 ק"מ ולגובה של 348 מטר ומרשימה במיוחד בשעות שקיעת השמש כשהסלע האדום משנה גווניו.
למתיישבים הראשונים של אוסטרליה הידועים כאבורג`ינים, ההיסטוריה הארוכה והמתמשכת ביותר בעולם. חלק גדול באוכלוסייה זו הצליחו לשמר את דרך החיים המסורתית שלהם, כשהם ממשיכים לחיות על פי האמונות העתיקות ומדברים בשפה משלהם. הצד המצער בסיפור חייהם, הוא שהתנאים בהם הם חיים עלובים ברובם וחלק גדול מהם נופל קורבן למעגל ההרסני של עוני והתמכרות לאלכוהול. עם זאת, דרך נוספת של האבורג`ינים לבטא את אמונותיהם וערכיהם היא ביצירות האמנות הרבות כגון, גילופים וציורים שהעניקו לאוסטרליה ירושה אומנותית משמעותית. האבורג`ינים הם ממאפייני אוסטרליה, וביקור בה ללא הכרות עם התרבות המקומית והכרות מקרוב עם האנשים עצמם, הוא בהחלט החמצה.

קרוב לוודאי שמי שמחפש עבודה באוסטרליה, ימצא אותה בשפע בערים הגדולות שלה ומי שירצה להמשיך לגמוע מהמרחבים המופלאים שלה, כל ביקור, גם אם קצר ולא מקיף את היבשת כולה, יחשוף בפניו חוויה גדולה... בכל המובנים.

 

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה