עבודה באוסטרליה

השכרת רכב בחו"ל

נסיעה לחו"ל, אפילו אם לרגל חופשה קצרצרה או אפילו עסקים פרטיים, יכולה להיות כרוכה בלא מעט הוצאות כספיות: מלונות, הסעדה, תקשורת ותחבורה הן אמנם ההוצאות המשמעותיות, אך אליהן מצטרפות גם הוצאות קטנות וטורדניות.

אבל בנסיעות כאלו, מעבר להנאה, חשובה גם היעילות. חשוב לדעת כיצד למקסם את היתרונות של תחבורה ציבורית, למשל, והיכן כדאי ומשתלם להשכיר רכב לנסיעה פרטית. המשתנים הללו יכולים להוות את ההבדל בין נסיעה חסכונית ויעילה לנסיעה יקרה ובלתי משתלמת, כלל.

בכדי להקל עליכם לתכנן ביעילות את החופשה שלכם, נציע לכם מספר טיפים חשובים כיצד להסדיר ואפילו לחסוך באספקטים מסוימים בחופשתכם:
  • היכן להשכיר רכב? נהוג לחשוב שרכב פרטי הוא האמצעי הנוח ביותר להתנייד מנקודה לנקודה. לצערנו, זהו מיתוס בלבד. לא בכל יעד משתלם להשכיר רכב פרטי. למשל, יפן נחשבת לאחת המדינות הפקוקות בעולם. בערים הגדולות, פקקים אורכים כשעתיים בממוצע ואף יותר, במקרים מסוימים. לכן עדיף להסתייע בתחבורה הציבורית. מנגד, בהולנד, אשר נחשבת למעצמת תשתיות, בהחלט משתלם לפנות לחברה המתמחה בהשכרת רכב בחו"ל ולהשכיר רכב פרטי.
  • בדיקה קפדנית של הרכב טרם הנסיעה – במעמד ההשכרה, עליכם לדאוג כי נציג מסוכנות ההשכרה ישהה לצדכם, זה אחד הדברים הראשוניים בעת שאתם בוחנים את הרכב, זכרו לשאול על ביטוח רכב. יש לדאוג כי יסמן את כל הנזקים הקיימים ברכב (לרבות שריטות, דפיקות, עיקומים ולכלוך) ואף לצלם את הנזק במצלמתכם, על מנת שלא יחייבו אתכם עבור נזקים אלו, כאשר תחזירו הרכב לסוכנות.
  • להחזיר הרכב עם טנק מלא – כמעט בכל סוכנות נסיעות ברחבי העולם, חשוב להחזיר את הרכב עם טנק דלק מלא לחלוטין. במידה ולא תעשו כן, יגבו מכם תשלום על מילוי הטנק ואף דמי שירות על כך שעובד החברה הסיע הרכב לתדלוק. ולכן, על מנת לחסוך בדמי השירות הללו, מומלץ מאוד להחזיר את הרכב עם טנק מלא.
  • יצירת קשר 24 שעות ביממה – ניתן להשכיר רכב ישירות מנציגות בארץ או בסוכנות בחו"ל. עם זאת, במידה ובחרתם להשכיר מנציגות בארץ, זכרו לרשום את המספרים הרלבנטיים (תוכלו להתקשר במחיר מוזל באמצעות בזק בינלאומי), על כל צרה וכל מצב. בייחוד, חשוב לבדוק כי נציגי הסוכנות בארץ זמינים 24 שעות ביממה, למקרה שנתקעתם.

 

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה