עבודה באוסטרליה

שינויי קריירה

המאה ה- 21 מאופיינת בדינאמיות רבה ורבים עושים ככל העולה ביכולתם, על מנת למצוא את מקום העבודה האופטימאלי עבורם. כל אדם על מנת להרגיש מסופק ממקום עבודתו, מבקש לעצמו שני קריטריונים, אחד הוא להתחבר לעשייה במקום העבודה ואילו השני הוא להתפרנס ממנה בכבוד. אם בעידן הקודם אנשים נהגו לעבוד באותו מקום העבודה עד היציאה לפנסיה, הרי שכיום עבודה היא עניין דינאמי יותר ויש אנשים רבים שלאחר מספר שנים באותו מקום עבודה, מחפשים לעצמם אפיק פרנסה ועשייה שונה. שינויי תעסוקתי הפך בעידן האחרון לדבר שבשגרה ורבים נעזרים בבעלי מקצוע רבים, שיסייעו להם למצוא את הקריירה הבאה שלהם.

עם פרוץ הטכנולוגיה, התפתחו משרות רבות ומגוונות במשק העולמי בכלל והישראלי בפרט ורבים נחשפו לתחומי עניין מגוונים אליהם הם מעדיפים להשתייך. משרות רבות בתחומים החדשים מאפשרים לרבים להתפרנס ביתר כבוד, לרבות משרות היי-טק רבות ומגוונות, אך המעבר וביצוע שינויי הקריירה אינו פשוט ודורש אומץ רב.

כיצד מבצעים שינוי קריירה

שינוי קריירה אינו מתרחש כמטה של קסם, וכל אדם אשר מגיע למצב בו הוא משנה את הקריירה, עובר דרך ארוכה, עוד לפני שהגיע לנקודה בה החליט לבצע את השינוי הלכה למעשה.
על פי רוב השינוי מתחיל מחוסר שביעות רצון או סיפוק של העובד במקום עבודתו הנוכחי. עובדים רבים אינם מרגישים מסופקים, אם זה מבחינת השכר החודשי אותו הם מקבלים מידי מעסיקים ואם זה כי הם לא מקודמים למשרה אותה היו רוצים לבצע הלכה למעשה.
עצם ריבויי האופציות פוזלים העובדים למשרות הנכספות אותן כן היו רוצים לשריין כעובדים מהמניין ורעיון שינויי מקום העבודה ושינויי הקריירה מתחיל להתהוות.

ישנן משרות ספציפיות, שעל מנת להתמודד על מקומן, יהיה על העובד לבצע הכשרה מוקדמת ורק לאחר מכן יוכל לצאת לדרך ולשלוח את קורות החיים שלו.
השלב המקדים לשינויי הקריירה, הוא להבין במה בדיוק אתם רוצים לעסוק ולעבוד בהמשך הדרך ורק לאחר שהבנתם מהי המשרה אותה אתם מחפשים, אתם יכולים להתפנות ולברר באשר לתנאי הקבלה למשרה ולהכשרה לה אתם זקוקים.

צעד ראשון – קורות חיים

צעד חשוב שאתם צריכים לעשות בדרך לשינויי קריירה, הוא לבנות ולכתוב קורות חיים מסוגננים ואיכותיים בהתאם למשרה אליה אתם מבקשים להגיש מועמדות.
כתיבת קורות חיים היא צעד חיוני ופעמים רבות מכריע באשר לקבלתכם למשרה בה אתם מעוניינים לעבוד ועל כן חשוב להקצות לכך את מרב תשומת הלב ולא לזלזל בהליך המתבקש.

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה