עבודה באוסטרליה

חשבונית על עבודה שבוצעה בחו"ל

השוק הבינלאומי משתמש בשירותיהם של חברות, עסקים ועצמאים ממדינות מעבר לים, בין היתר מישראל.
פרילנסרים ועצמאים רבים, אשר לא ביצעו עבודות ללקוחות מחו"ל בעבר, מתקשים בביצוע העברת החשבונית כנגד קבלת סכום הכסף, אשר מגיע להם בעבור העבודה.
מאמר זה נכתב על מנת לשפוך אור על הנושא, ולהבהיר במעט כיצד נכון להתנהל מול הרשויות ברגע בו הינכם מבצעים עבודה ללקוח בחו"ל, וחייבים להנפיק לו חשבונית.

אם יש לכם רואה חשבון או יועץ מס, הרי שכדאי שהכל יעבור דרכו. את החשבונית שתנפיקו, שלחו ללקוח בכתובת המייל, או דרך רשות הדואר.
שימו לב, כי אם הם הלקוח דורש את המקור, הרי שנכון יהיה לשלוח את החשבונית בדואר ואם אין הלקוח דורש את המקור, אין אתם חייבים לדאוג למקור וניתן פשוט לשלוח לו את אותה החשבונית בכל דרך שנראית לכם הגיונית.

ישנן מערכות רבות שתפקידן: הפקות חשבוניות אינטרנטיות. מערכות אלו מנפיקות חשבונית מקורית, אותה אתם יכולים לשלוח דרך כתובת המייל והלקוח אשר מדפיס אותה אוחז במקור על פי חוק. על גבי החשבונית, רשמו את פרטי הלקוח לרבות שמו, שם החברה, והכתובת בחו"ל.
בפרטי החשבונית ציינו כי העבודה התבצעה ללקוח בחו"ל, והוסיפו את השער היציג של הדולר או של האירו. בחלקו של המע"מ (מס ערך מוסף), כתבו את הספרה 0 , משום שאת הסכום אתם כותבים במטבע זר ולא בכסף ישראלי.

קחו בחשבון כי כל עבודה שבצעתם לחו"ל וכנגדה אתם מוצאים חשבונית, אתם פטורים מתשלומי מס, או במילים אחרות, כל מכירה של עסקים לחו"ל פוטרת את המוכר ממע"מ. את החשבונית תרשמו בשפה העברית, אך את הסכום לתשלום, רשמו בדולרים.
שימו לב כי ציירתם בבירור את סימן המטבע בו משלם לכם הלקוח, הסימן הינו $ או את סימון האירו.

דיווח למס הכנסה

בשלב בו אתם צריכים להגיש דיווח לרשויות המס במדינת ישראל, עליכם לבצע התאמה ברורה בין הקבלה או החשבונית אותה שלחתם, לבין סכום הכסף אותו קיבלתם בפועל. על מנת להגיש את ניהול הכספים לרשויות, חשוב וכדאי להיעזר בשרותו של בעל מקצוע מיומן ומקצועי, על מנת שלא תיווצר טעות שעלולה לעלות לכם בפסילת הספרים, או לחילופין תסבך אתכם בהמשך הדרך מול הרשויות.

שימו לב, את הכסף אתם יכולים לקבל או בצ'ק בנקאי, צ'ק של הלקוח, או בהעברה בנקאית. כל אמצעי התשלום הם תקינים וקבילים על פי חוק, ועל כן אין לכם שום סיבה להילחץ או להיבהל גם אם פונים אליכם מרשויות המס.

 

אולי תתעניינו גם ב: בית מלון בגרמניה

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה