עבודה באוסטרליה

הכנות לקראת לימודים בחו"ל

כל מי שבוחר ללמוד בחו"ל, לוקח על עצמו משימה לא פשוטה כלל וכלל! בוגרי צבא רבים וכן אנשים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, בוחרים לעיתים במסלול מרתק במיוחד של לימודים אקדמיים (או לא אקדמיים) בחו"ל. אך כל מי שבוחר ללמוד בחו"ל חייב להבין כי יש אין ספור הכנות לבצע בישראל, עוד לפני הנסיעה. איתור המוסד האקדמי המתאים ביותר, תהליך ההרשמה ומילוי הטפסים, מציאת מגורים מתאימים, רכישת ביטוח, מציאת עבודה, איתור מלגה מתאימה, כל אלה הם רק חלק מההכנות הרבות שיש לבצע לפני שעולים על המטוס ונוסעים לכמה שנים לחו"ל על מנת ללמוד ולרכוש השכלה. עוד על נושא פופולארי זה בכתבה הבאה.

למי מתאים ללמוד בחו"ל?

כל מי שרוצה להפוך את השנים שלו באוניברסיטה לחוויה בלתי נשכחת, יכול ללכת על האופציה של לימודים בחו"ל. כמובן שעליכם לבחור קודם כל את התחום אותו אתם רוצים ללמוד, את מוסד הלימודים המתאים וכמובן גם להתקבל ללימודים ולהיות מסוגלים לשלם את שכר הלימוד. אם אתם הרפתקנים ברוחכם, אוהבים להכיר אנשים חדשים ותרבויות חדשות, לא מפחדים ממגורים במדינה זרה ושולטים בשפה נוספת מלבד עברית (בדרך כלל אנגלית), לימודים בחו"ל בהחלט יכולים להתאים לכם. אך זכרו כי ההכנות הן רבות ומגוונות ואין זה מספיק לקנות כרטיס טיסה לכיוון אחד...

בחירת התחום ואיתור מוסד הלימודים

השלב הראשון הוא כמובן להחליט מה אתם רוצים ללמוד. בין אם בחרתם ללמוד משפטים, מנהל עסקים, פסיכולוגיה או קולנוע, עליכם לאתר את מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד את התחומים הללו במדינה אליה אתם רוצים לנסוע. יש כאלה שקודם בוחרים את המדינה (למשל ארה"ב) ורק לאחר מכן מנסים לאתר מוסד לימודים מתאים במדינה, ואילו אחרים בוחרים את תחום הלימודים ולאחר מכן מחפשים בכמה מדינות. רק לאחר שתצמצמו את האפשרויות שלכם לכמה מוסדות לימוד בודדים במדינה אחת או יותר כדאי לצאת לדרך ולהתחיל בתהליך. השלב השני הוא כמובן ליצור קשר עם מוסד הלימוד או עם המכללה המתאימה ולברר מהו הליך ההרשמה. ניתן לרוב לעשות זאת גם באמצעות אתר האינטרנט של המוסד. מומלץ לברר אם אחד מתנאי הקבלה ללימודים במוסד בחו"ל הוא מבחן GMAT.

תהליך ההרשמה

תהליך זה הוא לעיתים ארוך ומייגע למדי. יש למלא טפסים רבים, להציג תעודות ולמלא אחר הוראות שהם כמעט תמיד בשפה זרה וחלק מההוראות לא ממש מובנות. בשלב זה ניתן להיעזר בחברות העוסקות בתחום של לימודים בחו"ל (יש לא מעט אתרי אינטרנט וחברות העוסקות בכך), והן יוכלו לסייע לכם בהליך ההרשמה. זכרו כי ללא הליך הרשמה יעיל, מסודר ומוקפד, יהיה לכם קשה מאוד להתקבל למוסד הלימודים המבוקש.

ומה עושים אחרי שמתקבלים?

אם התמזל מזלכם והתקבלתם ללימודים במדינה בה אתם חושקים ללמוד ובמוסד הלימודים המבוקש, הגיע זמן הסידורים החשובים באמת - רכישת כרטיס טיסה (רצוי להגיע למדינה כמה שבועות לפני תחילת הלימודים), איתור מקום מגורים במדינת היעד וכמובן, אם יש צורך בכך, מציאת עבודה במדינה אליה נוסעים. אלה הן הכנות לא פשוטות הדורשות השקעה רבה. גם בישראל לא כל כך קל למצוא דירה מתאימה, אז על אחת כמה וכמה בחו"ל... גם בשלב זה, ניתן להיעזר רבות באתרי אינטרנט העוסקים בתחום. אפשר בהחלט להגיע למדינה בה לומדים ורק אז לחפש עבודה ודירה, אך רצוי לעשות זאת כבר מישראל. סטודנט שמגיע למדינה בה מחכה לו דירה ועבודה - מצבו טוב הרבה יותר. לגבי עבודה בחו"ל, האופציות הן רבות - עבודה במכירות, עבודה בהוראה ועבודה במחשבים הן האופציות האהובות במיוחד על ישראלים הלומדים בחו"ל. סידורים נוספים שחשוב לעשות הם לרכוש ביטוח בריאות וביטוח נסיעות איכותיים וכן לחפש אחר מלגת לימוד שתוכל להקל עליכם מבחינה כלכלית (יש אין ספור מלגות וצריך פשוט לאתר אותן).

לסיכום, החוויה של לימודים בחו"ל היא עצומה, אך ההכנות הן רבות ומגוונות. חשוב מאוד לאורך כל התהליך וההכנות לפעול בקור רוח, ביעילות ובחוכמה, על מנת שהנחיתה במדינה אליה אתם נוסעים תהיה רכה וקלה ככל האפשר!

למידע נוסף, ניתן לגלוש ולראות כאן

 

כל הזכויות שמורות לחברת Rose Trading עבודה באוסטרליה